Home TIMKEN Bearing Timken RNAO65X85X30 Bearing
Back to products
Timken RNAO65X85X30 Bearing
Model: RNAO65X85X30
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 65 x 73 x30(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 79959-Timken-RNAO65X85X30 Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken RNAO65X85X30 Bearing Description
Timken RNAO65X85X30 Bearing Specification
Bearing RNAO65X85X30
Bearing number : RNAO65X85X30
Size (mm) : 65x73x30
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 65
Outer Diameter (mm) : 73
Width (mm) : 30
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 65 mm
D – 85 mm
Ew – 73 mm
C – 30 mm
r – 1 mm