Home TIMKEN Bearing Timken RNAO20X28X13 Bearing
Back to products
Timken RNAO20X28X13 Bearing
Model: RNAO20X28X13
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 20 x 24 x13(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 15191-Timken-RNAO20X28X13 Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken RNAO20X28X13 Bearing Description
Timken RNAO20X28X13 Bearing Specification
Bearing RNAO20X28X13
Bearing number : RNAO20X28X13
Size (mm) : 20x24x13
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 20
Outer Diameter (mm) : 24
Width (mm) : 13
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 20 mm
D – 28 mm
Ew – 24 mm
C – 13 mm
r – 0,3 mm