Home NSK Bearing NSK 950SLPT1451 Bearing
Back to products
NSK 950SLPT1451 Bearing
Model: 950SLPT1451
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 950 x 1400 x300(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 87041-NSK-950SLPT1451 Category: NSK Bearing
Description
NSK 950SLPT1451 Bearing Description
NSK 950SLPT1451 Bearing Specification
Bearing 950SLPT1451
Bearing number : 950SLPT1451
Size (mm) : 950x1400x300
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 950
Outer Diameter (mm) : 1400
Width (mm) : 300
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 950 mm
D – 1 400 mm
B – 300 mm
b – 520 mm
b1 – 600 mm
d1 – 1 182 mm
r1 min. – 7,5 mm
r2 min. – 28 mm