Home NACHI Bearing NACHI 40BG05S1DS Bearing
Back to products
NACHI 40BG05S1DS Bearing
Model: 40BG05S1DS
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 40 x 57 x24(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 65775-NACHI-40BG05S1DS Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 40BG05S1DS Bearing Description
NACHI 40BG05S1DS Bearing Specification
Bearing 40BG05S1DS
Bearing number : 40BG05S1DS
Size (mm) : 40x57x24
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 40
Outer Diameter (mm) : 57
Width (mm) : 24
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 40 mm
D – 57 mm
B – 24 mm
C – 24 mm