Home NACHI Bearing NACHI 25TAB06-2NK Bearing
Back to products
NACHI 25TAB06-2NK Bearing
Model: 25TAB06-2NK
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 25 x 62 x15(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 63470-NACHI-25TAB062NK Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 25TAB06-2NK Bearing Description
NACHI 25TAB06-2NK Bearing Specification
Bearing 25TAB06-2NK
Bearing number : 25TAB06-2NK
Size (mm) : 25x62x15
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 25
Outer Diameter (mm) : 62
Width (mm) : 15
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 25 mm
D – 62 mm
B – 15 mm
C – 15 mm
Angle (α) – 60 °
r min. – 1 mm
r1 min. – 0,6 mm