Home KOYO Bearing KOYO 13BTM2012J Bearing
Back to products
KOYO 13BTM2012J Bearing
Model: 13BTM2012J
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 13 x 20 x12(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 38343-KOYO-13BTM2012J Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 13BTM2012J Bearing Description
KOYO 13BTM2012J Bearing Specification
Bearing 13BTM2012J
Bearing number : 13BTM2012J
Size (mm) : 13x20x12
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 13
Outer Diameter (mm) : 20
Width (mm) : 12
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 13 mm
D – 20 mm
C – 12 mm