Home KOYO Bearing KOYO 112DC74170 Bearing
Back to products
KOYO 3877A/3821 Bearing $0.00
KOYO 112DC74170 Bearing
Model: 112DC74170
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 560 x 735 x170(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 73202-KOYO-112DC74170 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 112DC74170 Bearing Description
KOYO 112DC74170 Bearing Specification
Bearing 112DC74170
Bearing number : 112DC74170
Size (mm) : 560x735x170
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 560
Outer Diameter (mm) : 735
Width (mm) : 170
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 560 mm
Fw – 604,6 mm
D – 735 mm
B – 170 mm
r min. – 5 mm
da min. – 580 mm
da max – 598 mm
Da max. – 715 mm
db min – 609 mm
ra max. – 4 mm