Home KOYO Bearing KOYO 100FC69510 Bearing
Back to products
KOYO 100FC69510 Bearing
Model: 100FC69510
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 500 x 690 x510(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 65947-KOYO-100FC69510 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 100FC69510 Bearing Description
KOYO 100FC69510 Bearing Specification
Bearing 100FC69510
Bearing number : 100FC69510
Size (mm) : 500x690x510
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 500
Outer Diameter (mm) : 690
Width (mm) : 510
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 500 mm
Fw – 552 mm
D – 690 mm
B – 510 mm
C – 510 mm
r min. – 5 mm
r1 min. – 5 mm