Home KOYO Bearing KOYO 100FC68405 Bearing
Back to products
KOYO 100FC68405 Bearing
Model: 100FC68405
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 500 x 680 x420(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 2756-KOYO-100FC68405 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 100FC68405 Bearing Description
KOYO 100FC68405 Bearing Specification
Bearing 100FC68405
Bearing number : 100FC68405
Size (mm) : 500x680x420
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 500
Outer Diameter (mm) : 680
Width (mm) : 420
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 500 mm
Fw – 550 mm
D – 680 mm
B – 420 mm
C – 405 mm
r min. – 5 mm
r1 min. – 5 mm