Home INA Bearing INA ZARF40100-L-TV Bearing
Back to products
INA ZARF40100-L-TV Bearing
Model: ZARF40100-L-TV
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 40 x 100 x18(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 14162-INA-ZARF40100LTV Category: INA Bearing
Description
INA ZARF40100-L-TV Bearing Description
INA ZARF40100-L-TV Bearing Specification
Bearing ZARF40100-L-TV
Bearing number : ZARF40100-L-TV
Size (mm) : 40x100x18
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 40
Outer Diameter (mm) : 100
Width (mm) : 18
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 40 mm
D – 100 mm
C – 18 mm
H3 – 51 mm
d1 – 3,2 mm
r min. – 0,3 mm
r1 min. – 0,6 mm
B – 11 mm
B1 – 27 mm
B2 – 12 mm
C1 – 10 mm
D1 – 65 mm
D2 – 50 mm
D3 – 63 mm
H2 – 70 mm
J – 80 mm
da min. – 48 mm
Da max. – 66 mm