Home INA Bearing INA RSRB13-159-L0 Bearing
Back to products
INA RSRB13-159-L0 Bearing
Model: RSRB13-159-L0
Category: Pillow Block Bearings
Dimensions: 150.000 x 225.000 x35.000(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 73094-INA-RSRB13159L0 Category: INA Bearing
Description
INA RSRB13-159-L0 Bearing Description
INA RSRB13-159-L0 Bearing Specification
Bearing RSRB13-159-L0
Bearing number : RSRB13-159-L0
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 13
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 13 mm
Bi – 25,4 mm
Angle (?) – 10 °
B – 18,3 mm
C1 – 36,5 mm
D1 – 139,7 mm
D2 – 159 mm