Home INA Bearing INA NK45/20-TN-XL Bearing
Back to products
INA NK45/20-TN-XL Bearing
Model: NK45/20-TN-XL
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 45 x 55 x20(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 80410-INA-NK45_20TNXL Category: INA Bearing
Description
INA NK45/20-TN-XL Bearing Description
INA NK45/20-TN-XL Bearing Specification
Bearing NK45/20-TN-XL
Bearing number : NK45/20-TN-XL
Size (mm) : 45x55x20
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 45
Outer Diameter (mm) : 55
Width (mm) : 20
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 45 mm
D – 55 mm
C – 20 mm
r min. – 0,3 mm