Home INA Bearing INA EGW20-E40 Bearing
Back to products
INA EGW20-E40 Bearing
Model: EGW20-E40
Category: Plain bearings
Dimensions: 20 x 36 x1.5(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 92399-INA-EGW20E40 Category: INA Bearing
Description
INA EGW20-E40 Bearing Description
INA EGW20-E40 Bearing Specification
Bearing EGW20-E40
Bearing number : EGW20-E40
Size (mm) : 20x36x1.5
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 20
Outer Diameter (mm) : 36
Width (mm) : 1,5
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 20 mm
D – 36 mm
H – 1,5 mm
t – 1 mm
d1 – 3 mm
J – 28 mm
da – 36 mm