Home INA Bearing INA DKLFA30110-2RS Bearing
Back to products
INA DKLFA30110-2RS Bearing
Model: DKLFA30110-2RS
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 30 x 75 x56(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 98470-INA-DKLFA301102RS Category: INA Bearing
Description
INA DKLFA30110-2RS Bearing Description
INA DKLFA30110-2RS Bearing Specification
Bearing DKLFA30110-2RS
Bearing number : DKLFA30110-2RS
Size (mm) : 30x75x56
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 30
Outer Diameter (mm) : 75
Width (mm) : 56
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 30 mm
D – 75 mm
B – 56 mm
C – 56 mm
Angle (?) – 60 °
d1 – 51 mm
d2 – 8,8 mm
r min. – 0,3 mm
r1 min. – 0,6 mm
A – 85 mm
B1 – 35 mm
D1 – 110 mm
J – 95 mm
Bolt (G) – M8
da min. – 47 mm
da max – 64 mm