Home TIMKEN Bearing Timken YAE25RRB Bearing
Back to products
Timken YAE25RRB Bearing
Model: YAE25RRB
Category: Deep Groove Ball Bearings
Dimensions: 25 x 52 x28.2(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 96663-Timken-YAE25RRB Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken YAE25RRB Bearing Description
Timken YAE25RRB Bearing Specification
Bearing YAE25RRB
Bearing number : YAE25RRB
Size (mm) : 25x52x28.2
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 25
Outer Diameter (mm) : 52
Width (mm) : 28,2
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 25 mm
D – 52 mm
B – 28,2 mm
C – 15 mm
F – 33,7 mm
J – 6,35 mm
S – 8,84 mm