Home TIMKEN Bearing Timken YA015RRB Bearing
Back to products
Timken YA015RRB Bearing
Model: YA015RRB
Category: Deep Groove Ball Bearings
Dimensions: 23.8125 x 52 x28.2(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 9753-Timken-YA015RRB Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken YA015RRB Bearing Description
Timken YA015RRB Bearing Specification
Bearing YA015RRB
Bearing number : YA015RRB
Size (mm) : 23.8125x52x28.2
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 23,8125
Outer Diameter (mm) : 52
Width (mm) : 28,2
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 23,8125 mm
D – 52 mm
B – 28,2 mm
C – 15 mm
F – 33,7 mm
J – 6,35 mm
S – 8,84 mm