Home TIMKEN Bearing Timken K60X68X23FH Bearing
Back to products
Timken K60X68X23FH Bearing
Model: K60X68X23FH
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 60 x 68 x23(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 4533-Timken-K60X68X23FH Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken K60X68X23FH Bearing Description
Timken K60X68X23FH Bearing Specification
Bearing K60X68X23FH
Bearing number : K60X68X23FH
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 60
Outer Diameter (mm) : 68
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 60 mm
Ew – 68 mm
Bc – 23 mm