Home TIMKEN Bearing Timken K44X50X30,5HZW Bearing
Back to products
Timken K44X50X30,5HZW Bearing
Model: K44X50X30,5HZW
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 44 x 50 x30.5(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 19287-Timken-K44X50X30_5HZW Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken K44X50X30,5HZW Bearing Description
Timken K44X50X30,5HZW Bearing Specification
Bearing K44X50X30,5HZW
Bearing number : K44X50X30,5HZW
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 44
Outer Diameter (mm) : 50
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 44 mm
Ew – 50 mm
Bc – 30,5 mm