Home TIMKEN Bearing Timken 239/1250YMB Bearing
Back to products
Timken 239/1250YMB Bearing
Model: 239/1250YMB
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 1250 x 1630 x280(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 93039-Timken-239_1250YMB Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken 239/1250YMB Bearing Description
Timken 239/1250YMB Bearing Specification
Bearing 239/1250YMB
Bearing number : 239/1250YMB
Size (mm) : 1250x1630x280
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 1250
Outer Diameter (mm) : 1630
Width (mm) : 280
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 1250 mm
D – 1630 mm
B – 280 mm
C – 280 mm
R – 6 mm
Da – 1551 mm
da – 1345 mm