Home TIMKEN Bearing Timken 220FS320 Bearing
Back to products
Timken 220FS320 Bearing
Model: 220FS320
Category: Radial Spherical Plain Bearings
Dimensions: 220 x 320 x100(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 3962-Timken-220FS320 Category: TIMKEN Bearing
Description
Timken 220FS320 Bearing Description
Timken 220FS320 Bearing Specification
Bearing 220FS320
Bearing number : 220FS320
Size (mm) : 220x320x100
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 220
Outer Diameter (mm) : 320
Width (mm) : 100
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 220 mm
D – 320 mm
B1 – 135 mm
C – 100 mm
d1 – 286 mm