Home NTN Bearing NTN RNAO-35X47X18 Bearing
Back to products
NTN RNAO-35X47X18 Bearing
Model: RNAO-35X47X18
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 35 x 42 x18(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 51934-NTN-RNAO35X47X18 Category: NTN Bearing
Description
NTN RNAO-35X47X18 Bearing Description
NTN RNAO-35X47X18 Bearing Specification
Bearing RNAO-35??47??18
Bearing number : RNAO-35??47??18
Size (mm) : 35x42x18
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 35
Outer Diameter (mm) : 42
Width (mm) : 18
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 35 mm
D – 47 mm
E – 42 mm
C – 18 mm
r min. – 0,3 mm
Da max. – 45 mm
db – 41,4 mm
ra max. – 0,3 mm
Db – 35,6 mm