Home NTN Bearing NTN PK18X24X13.3X1 Bearing
Back to products
NTN PK18X24X13.3X1 Bearing
Model: PK18X24X13.3X1
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 18 x 24 x13.3(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 97065-NTN-PK18X24X133X1 Category: NTN Bearing
Description
NTN PK18X24X13.3X1 Bearing Description
NTN PK18X24X13.3X1 Bearing Specification
Bearing PK18??24??13.3X1
Bearing number : PK18??24??13.3X1
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 18
Outer Diameter (mm) : 24
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 18 mm
Ew – 24 mm
Bc – 13.3 mm