Home NTN Bearing NTN ARXJ37X56X3.7 Bearing
Back to products
NTN ARXJ37X56X3.7 Bearing
Model: ARXJ37X56X3.7
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 37.000 x 56.000 x3.710(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 20699-NTN-ARXJ37X56X37 Category: NTN Bearing
Description
NTN ARXJ37X56X3.7 Bearing Description
NTN ARXJ37X56X3.7 Bearing Specification
Bearing ARXJ37X56X3.7
Bearing number : ARXJ37X56X3.7
Size (mm) : 37x56x3.710
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 37,000
Outer Diameter (mm) : 56,000
Width (mm) : 3,710
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 37,000 mm
D – 56,000 mm
T – 3,710 mm