Home NTN Bearing NTN 6203LLU/15 Bearing
Back to products
NTN 6203LLU/15 Bearing
Model: 6203LLU/15
Category: Deep Groove Ball Bearings
Dimensions: 15.000 x 40.000 x12.000(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 43119-NTN-6203LLU_15 Category: NTN Bearing
Description
NTN 6203LLU/15 Bearing Description
NTN 6203LLU/15 Bearing Specification
Bearing 6203LLU/15
Bearing number : 6203LLU/15
Size (mm) : 15x40x12
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 15,000
Outer Diameter (mm) : 40,000
Width (mm) : 12,000
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 15,000 mm
D – 40,000 mm
B – 12,000 mm
C – 12,000 mm