Home NTN Bearing NTN 5S-2LA-HSE905CG/GNP42 Bearing
Back to products
NTN 5S-2LA-HSE905CG/GNP42 Bearing
Model: 5S-2LA-HSE905CG/GNP42
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 25 x 42 x9(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 19508-NTN-5S2LAHSE905CG_GNP42 Category: NTN Bearing
Description
NTN 5S-2LA-HSE905CG/GNP42 Bearing Description
NTN 5S-2LA-HSE905CG/GNP42 Bearing Specification
Bearing 5S-2LA-HSE905CG/GNP42
Bearing number : 5S-2LA-HSE905CG/GNP42
Size (mm) : 25x42x9
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 25
Outer Diameter (mm) : 42
Width (mm) : 9
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 25 mm
D – 42 mm
B – 9 mm
C – 9 mm