Home NACHI Bearing NACHI 38BG05S2G-2DS Bearing
Back to products
NACHI 38BG05S2G-2DS Bearing
Model: 38BG05S2G-2DS
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 38 x 54 x17(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 25436-NACHI-38BG05S2G2DS Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 38BG05S2G-2DS Bearing Description
NACHI 38BG05S2G-2DS Bearing Specification
Bearing 38BG05S2G-2DS
Bearing number : 38BG05S2G-2DS
Size (mm) : 38x54x17
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 38
Outer Diameter (mm) : 54
Width (mm) : 17
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 38 mm
D – 54 mm
B – 17 mm
C – 17 mm