Home NACHI Bearing NACHI 30BG04S13-2DST2 Bearing
Back to products
NACHI 30BG04S13-2DST2 Bearing
Model: 30BG04S13-2DST2
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 30 x 47 x22(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 58614-NACHI-30BG04S132DST2 Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 30BG04S13-2DST2 Bearing Description
NACHI 30BG04S13-2DST2 Bearing Specification
Bearing 30BG04S13-2DST2
Bearing number : 30BG04S13-2DST2
Size (mm) : 30x47x22
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 30
Outer Diameter (mm) : 47
Width (mm) : 22
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 30 mm
D – 47 mm
B – 22 mm
C – 22 mm