Home NACHI Bearing NACHI 30BC07S1NR Bearing
Back to products
NACHI 30BC07S1NR Bearing
Model: 30BC07S1NR
Category: Deep Groove Ball Bearings
Dimensions: 30 x 75 x20(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 85382-NACHI-30BC07S1NR Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 30BC07S1NR Bearing Description
NACHI 30BC07S1NR Bearing Specification
Bearing 30BC07S1NR
Bearing number : 30BC07S1NR
Size (mm) : 30x75x20
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 30
Outer Diameter (mm) : 75
Width (mm) : 20
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 30 mm
D – 75 mm
B – 20 mm
C – 20 mm