Home NACHI Bearing NACHI 130KBE031 Bearing
Back to products
NACHI 130KBE031 Bearing
Model: 130KBE031
Category: Tapered Roller Bearings
Dimensions: 130 x 210 x64(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 80862-NACHI-130KBE031 Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 130KBE031 Bearing Description
NACHI 130KBE031 Bearing Specification
Bearing 130KBE031
Bearing number : 130KBE031
Size (mm) : 130x210x64
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 130
Outer Diameter (mm) : 210
Width (mm) : 64
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 130 mm
D – 210 mm
B1 – 80 mm
C – 64 mm
r min. – 2.5 mm
r1 min. – 0.6 mm