Home NACHI Bearing NACHI 120TAF03 Bearing
Back to products
NACHI 120TAF03 Bearing
Model: 120TAF03
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 120 x 260 x55(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 16078-NACHI-120TAF03 Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 120TAF03 Bearing Description
NACHI 120TAF03 Bearing Specification
Bearing 120TAF03
Bearing number : 120TAF03
Size (mm) : 120x260x55
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 120
Outer Diameter (mm) : 260
Width (mm) : 55
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 120 mm
D – 260 mm
B – 55 mm
C – 55 mm
Angle (α) – 55 °
r min. – 3 mm
r1 min. – 1,1 mm