Home NACHI Bearing NACHI 105TBH10DB Bearing
Back to products
NACHI 105TBH10DB Bearing
Model: 105TBH10DB
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 105 x 160 x24.75(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 100512-NACHI-105TBH10DB Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 105TBH10DB Bearing Description
NACHI 105TBH10DB Bearing Specification
Bearing 105TBH10DB
Bearing number : 105TBH10DB
Size (mm) : 105x160x24.75
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 105
Outer Diameter (mm) : 160
Width (mm) : 24,75
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 105 mm
D – 160 mm
B – 24,75 mm
Angle (α) – 40 °
r min. – 2 mm
r1 min. – 1 mm
2B – 49,5 mm