Home NACHI Bearing NACHI 100TAD20 Bearing
Back to products
NACHI 100TAD20 Bearing
Model: 100TAD20
Category: Angular Contact Ball Bearings
Dimensions: 100 x 150 x60(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 53769-NACHI-100TAD20 Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 100TAD20 Bearing Description
NACHI 100TAD20 Bearing Specification
Bearing 100TAD20
Bearing number : 100TAD20
Size (mm) : 100x150x60
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 100
Outer Diameter (mm) : 150
Width (mm) : 60
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 100 mm
D – 150 mm
T – 60 mm
ra1 max. – 1 mm
Angle (α) – 60 °
d1 – 133 mm
r min. – 1.5 mm
r1 min. – 1 mm
C – 30 mm
da min. – 119 mm
Da max. – 142 mm
ra max. – 1.5 mm