Home NACHI Bearing NACHI 100KBE03 Bearing
Back to products
NACHI 100KBE03 Bearing
Model: 100KBE03
Category: Tapered Roller Bearings
Dimensions: 100 x 215 x87(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 46176-NACHI-100KBE03 Category: NACHI Bearing
Description
NACHI 100KBE03 Bearing Description
NACHI 100KBE03 Bearing Specification
Bearing 100KBE03
Bearing number : 100KBE03
Size (mm) : 100x215x87
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 100
Outer Diameter (mm) : 215
Width (mm) : 87
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 100 mm
D – 215 mm
B1 – 112 mm
C – 87 mm
r min. – 4 mm
r1 min. – 1 mm