Home KOYO Bearing KOYO K35X40X19H Bearing
Back to products
KOYO K35X40X19H Bearing
Model: K35X40X19H
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 35 x 40 x19(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 94475-KOYO-K35X40X19H Category: KOYO Bearing
Description
KOYO K35X40X19H Bearing Description
KOYO K35X40X19H Bearing Specification
Bearing K35X40X19H
Bearing number : K35X40X19H
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 35
Outer Diameter (mm) : 40
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 35 mm
Ew – 40 mm
Bc – 19 mm