Home KOYO Bearing KOYO 4TRS530A Bearing
Back to products
KOYO 4TRS530A Bearing
Model: 4TRS530A
Category: Tapered Roller Bearings
Dimensions: 530 x 715 x590(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 92443-KOYO-4TRS530A Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 4TRS530A Bearing Description
KOYO 4TRS530A Bearing Specification
Bearing 4TRS530A
Bearing number : 4TRS530A
Size (mm) : 530x715x590
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 530
Outer Diameter (mm) : 715
Width (mm) : 590
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 530 mm
D – 715 mm
T – 590 mm
r min. – 5 mm
r1 min. – 1,5 mm
W – 590 mm