Home KOYO Bearing KOYO 31BTM3918A Bearing
Back to products
KOYO 31BTM3918A Bearing
Model: 31BTM3918A
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 31 x 39 x17.8(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 33342-KOYO-31BTM3918A Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 31BTM3918A Bearing Description
KOYO 31BTM3918A Bearing Specification
Bearing 31BTM3918A
Bearing number : 31BTM3918A
Size (mm) : 31x39x17.8
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 31
Outer Diameter (mm) : 39
Width (mm) : 17,8
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 31 mm
D – 39 mm
C – 17,8 mm