Home KOYO Bearing KOYO 22BM2812 Bearing
Back to products
KOYO 22BM2812 Bearing
Model: 22BM2812
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 22 x 28 x12(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 90176-KOYO-22BM2812 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 22BM2812 Bearing Description
KOYO 22BM2812 Bearing Specification
Bearing 22BM2812
Bearing number : 22BM2812
Size (mm) : 22x28x12
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 22
Outer Diameter (mm) : 28
Width (mm) : 12
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 22 mm
D – 28 mm
C – 12 mm