Home KOYO Bearing KOYO 18NQ2819 Bearing
Back to products
KOYO 18NQ2819 Bearing
Model: 18NQ2819
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 18 x 28 x19(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 64028-KOYO-18NQ2819 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 18NQ2819 Bearing Description
KOYO 18NQ2819 Bearing Specification
Bearing 18NQ2819
Bearing number : 18NQ2819
Size (mm) : 18x28x19
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 18
Outer Diameter (mm) : 28
Width (mm) : 19
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 18 mm
D – 28 mm
C – 19 mm
r min. – 0.3 mm