Home KOYO Bearing KOYO 16BTM2212A Bearing
Back to products
KOYO 16BTM2212A Bearing
Model: 16BTM2212A
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 16 x 22 x12(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 58920-KOYO-16BTM2212A Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 16BTM2212A Bearing Description
KOYO 16BTM2212A Bearing Specification
Bearing 16BTM2212A
Bearing number : 16BTM2212A
Size (mm) : 16x22x12
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 16
Outer Diameter (mm) : 22
Width (mm) : 12
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 16 mm
D – 22 mm
C – 12 mm