Home KOYO Bearing KOYO 15BTM2116 Bearing
Back to products
KOYO 15BTM2116 Bearing
Model: 15BTM2116
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 15 x 21 x16(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 26997-KOYO-15BTM2116 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 15BTM2116 Bearing Description
KOYO 15BTM2116 Bearing Specification
Bearing 15BTM2116
Bearing number : 15BTM2116
Size (mm) : 15x21x16
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 15
Outer Diameter (mm) : 21
Width (mm) : 16
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 15 mm
D – 21 mm
C – 16 mm