Home KOYO Bearing KOYO 14R1819AP Bearing
Back to products
KOYO 14R1819AP Bearing
Model: 14R1819AP
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 14 x 18 x18.5(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 20806-KOYO-14R1819AP Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 14R1819AP Bearing Description
KOYO 14R1819AP Bearing Specification
Bearing 14R1819AP
Bearing number : 14R1819AP
Size (mm) : 14x18x18.5
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 14
Outer Diameter (mm) : 18
Width (mm) : 18,5
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 14 mm
Ew – 18 mm
B – 18,5 mm