Home KOYO Bearing KOYO 145FC100700W Bearing
Back to products
KOYO 145FC100700W Bearing
Model: 145FC100700W
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 725 x 1000 x700(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 48415-KOYO-145FC100700W Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 145FC100700W Bearing Description
KOYO 145FC100700W Bearing Specification
Bearing 145FC100700W
Bearing number : 145FC100700W
Size (mm) : 725x1000x700
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 725
Outer Diameter (mm) : 1000
Width (mm) : 700
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 725 mm
Fw – 796 mm
D – 1000 mm
B – 700 mm
C – 700 mm
r min. – 6 mm
r1 min. – 6 mm