Home KOYO Bearing KOYO 12MKM1812 Bearing
Back to products
KOYO 12MKM1812 Bearing
Model: 12MKM1812
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 12 x 18 x12(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 68967-KOYO-12MKM1812 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 12MKM1812 Bearing Description
KOYO 12MKM1812 Bearing Specification
Bearing 12MKM1812
Bearing number : 12MKM1812
Size (mm) : 12x18x12
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 12
Outer Diameter (mm) : 18
Width (mm) : 12
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 12 mm
D – 18 mm
C – 12 mm
b – 9,3 mm