Home KOYO Bearing KOYO 12BTM1610 Bearing
Back to products
KOYO 12BTM1610 Bearing
Model: 12BTM1610
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 12 x 16 x10(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 26753-KOYO-12BTM1610 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 12BTM1610 Bearing Description
KOYO 12BTM1610 Bearing Specification
Bearing 12BTM1610
Bearing number : 12BTM1610
Size (mm) : 12x16x10
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 12
Outer Diameter (mm) : 16
Width (mm) : 10
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 12 mm
D – 16 mm
C – 10 mm