Home KOYO Bearing KOYO 12BKM1816UU Bearing
Back to products
KOYO 12BKM1816UU Bearing
Model: 12BKM1816UU
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 12 x 18 x16(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 26984-KOYO-12BKM1816UU Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 12BKM1816UU Bearing Description
KOYO 12BKM1816UU Bearing Specification
Bearing 12BKM1816UU
Bearing number : 12BKM1816UU
Size (mm) : 12x18x16
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 12
Outer Diameter (mm) : 18
Width (mm) : 16
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 12 mm
D – 18 mm
C – 16 mm