Home KOYO Bearing KOYO 128DC89320 Bearing
Back to products
KOYO 128DC89320 Bearing
Model: 128DC89320
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 640 x 890 x320(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 31113-KOYO-128DC89320 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 128DC89320 Bearing Description
KOYO 128DC89320 Bearing Specification
Bearing 128DC89320
Bearing number : 128DC89320
Size (mm) : 640x890x320
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 640
Outer Diameter (mm) : 890
Width (mm) : 320
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 640 mm
Fw – 705 mm
D – 890 mm
B – 320 mm
r min. – 6 mm
da min. – 664 mm
da max – 699 mm
Da max. – 866 mm
db min – 713 mm
ra max. – 5 mm