Home KOYO Bearing KOYO 106FC78570 Bearing
Back to products
KOYO 106FC78570 Bearing
Model: 106FC78570
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 530 x 780 x570(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 92927-KOYO-106FC78570 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 106FC78570 Bearing Description
KOYO 106FC78570 Bearing Specification
Bearing 106FC78570
Bearing number : 106FC78570
Size (mm) : 530x780x570
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 530
Outer Diameter (mm) : 780
Width (mm) : 570
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 530 mm
Fw – 595 mm
D – 780 mm
B – 570 mm
C – 570 mm
r min. – 6 mm
r1 min. – 6 mm