Home KOYO Bearing KOYO 104FC74535 Bearing
Back to products
KOYO 104FC74535 Bearing
Model: 104FC74535
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 520 x 735 x535(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 45042-KOYO-104FC74535 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 104FC74535 Bearing Description
KOYO 104FC74535 Bearing Specification
Bearing 104FC74535
Bearing number : 104FC74535
Size (mm) : 520x735x535
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 520
Outer Diameter (mm) : 735
Width (mm) : 535
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 520 mm
Fw – 574.5 mm
D – 735 mm
B – 535 mm
C – 535 mm
r min. – 5 mm
r1 min. – 5 mm