Home KOYO Bearing KOYO 100NNU68210 Bearing
Back to products
KOYO 100NNU68210 Bearing
Model: 100NNU68210
Category: Cylindrical Roller Bearings
Dimensions: 500 x 680 x210(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 2394-KOYO-100NNU68210 Category: KOYO Bearing
Description
KOYO 100NNU68210 Bearing Description
KOYO 100NNU68210 Bearing Specification
Bearing 100NNU68210
Bearing number : 100NNU68210
Size (mm) : 500x680x210
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 500
Outer Diameter (mm) : 680
Width (mm) : 210
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 500 mm
Fw – 547 mm
D – 680 mm
B – 210 mm
r min. – 5 mm
da min. – 520 mm
da max – 542 mm
Da max. – 660 mm
db min – 552 mm
ra max. – 4 mm