Home INA Bearing INA ZARF50140-L-TV Bearing
Back to products
INA ZARF50140-L-TV Bearing
Model: ZARF50140-L-TV
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 50 x 140 x22.5(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 9139-INA-ZARF50140LTV Category: INA Bearing
Description
INA ZARF50140-L-TV Bearing Description
INA ZARF50140-L-TV Bearing Specification
Bearing ZARF50140-L-TV
Bearing number : ZARF50140-L-TV
Size (mm) : 50x140x22.5
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 50
Outer Diameter (mm) : 140
Width (mm) : 22,5
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 50 mm
D – 140 mm
C – 22,5 mm
H3 – 72 mm
d1 – 6 mm
r min. – 0,3 mm
r1 min. – 0,6 mm
B – 17,5 mm
B1 – 38,5 mm
B2 – 14 mm
C1 – 12,5 mm
D1 – 95 mm
D2 – 75 mm
D3 – 93 mm
H2 – 103 mm
J – 113 mm
da min. – 73 mm
Da max. – 96 mm